Çatlak ve Selülit Tedavisi

rw1bvsv7

ÇATLAK VE SELÜLİT TEDAVİSİ

Deri çatlakları gerek erkek gerekse kadınların ortak sorunu. Fakat en çok kadınların etkilendiği ve bazen ciddi kozmetik sorunlar yaşatabilen bu soruna karşı birçok ürün kullanılmasına rağmen kalıcı yok edilmesi bu güne kadar mümkün olamadı. Son bir yıldır ülkemizde de uygulanmaya başlanan Biodermogenesi tekniği ile anlamlı düzelmeler elde ediliyor.

Cilt Çatlaklarının Sebebi Nedir?

Cilt çatlakları hakkında şaşırtıcı olan şey, gerçekte bunlara cildin “gerilmesinin” neden olmamasıdır. İnsanlar, cilt çatlaklarını kilo almakla veya hamilelikle ilişkilendirir ve cildin bu yeni ve daha büyük vücuda uymak için gerildiğini düşünürler. Bu ilişkilendirme çok güçlüdür ve “cilt çatlağı” terimi bu yanlış algılamayı biraz daha güçlendirmiştir.

 

Cilt Çatlaklarından Nasıl Kurtulurum?

Cilt çatlaklarını düzeltmeye yardımcı olabilen çeşitli tedaviler olmak ile birlikte, hiçbir tedavi cilt çatlaklarını tamamen kaybolarak normal cilt görünümüne dönmesini sağlayamamaktadır. Kırmızılığı azaltabiliyoruz, dokuyu düzeltebiliyoruz ve daha iyi görünmesini sağlayabiliyoruz; hatta bazı durumlarda kolay fark edilemez hale getirebiliyoruz.

“ BIODERMOGENESI her türlü cilt çatlağın da  etkili bir tedavi yöntemidir.”

Cilt çatlakları geç dönemde beyazlar. Bugüne kadar beyaz görüntüyü değiştirebilen hiçbir tedavi yöntemi yoktu. Fakat Biodermogenesi  yöntemiyle geç dönem çatlaklarında düzleşme ve tekrar renklenme elde edebiliyoruz. Bu yöntemin diğer tedavilerden ( Laser, mesoterapi, carboxy ) en önemli farkı, deride herhangi bir hasarlanmaya neden olmadan derinin tekrar normal yapısına dönmesine yardımcı olmasıdır. Bir diğer anlatımla Biodermogenesi  derideki yapıları eski, normal fonksiyonlarına döndüren bir uygulamadır.

 

BIODERMOGENESİ Kimlere Uygulanamaz?

Biodermogenesi  hamilelik, vücutta kalp pili gibi özelleşmiş apareyleri olanlar dışında sağlıklı herkese uygulanabilir. Günlük hayatı etkilemeyen bir yöntemdir.

 

BIODERMOGENESİ İşlem Sonrası Günlük Hayata Ne Zaman Dönülebiliyor? 

Biodermogenesi uygulamasından hemen sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Dar kıyafetler giyilebilir. Güneşlenme, denize girme gibi durumlar için herhangi bir engel yoktur. Biodermogenesi uygulamasından sonra 3 saat soğuk banyo yapılmaması ( sıcak yapılabilir ) önerilir.

 

SELÜLİT TEDAVİSİ:

PelleFirm Sistemi vücut için geliştirilmiş, girişimsel olmayan, ağrısız radyofrekans tedavisidir. Bu tedavi sayesinde daha sıkı ve selülitsiz cilt görünüme kavuşabilirsiniz.

Birçok kişinin, kol, el, karın, kalça ve basen bölgesinde cilt sarkmaları ve selülit şikayeti mevcuttur. PelleFirm ile elde edilen sonuç vücut şekillendirme için kullanılan diğer sistemlerden daha üstündür. İlk birkaç seansta dahi gözle görülür sonuç elde edilir.

PELLEFIRM SELÜLİT TEDAVİSİ NASIL ÇALIŞIR?

PelleFirm Selülit Tedavisi bölgesel kan dolaşımını arttırır ve uygulanan bölgedeki ağrıyı azaltır. Uygulanan aparttaki ısı ünitesi ve masaj başlığı ile siz tedavinizi olurken aynı zamanda rahatlamanızı sağlar. Selülitin geçici tedavsinde FDA onaylıdır.

Selülit tedaviniz sırasında radyo frekans etkisi ile uygulanan bölgedeki dokunun ısısı artar ve buradaki kas spazmı, ağrı azalır ve kan dolaşımı artar. Cilt dokusu ısısını 40-45 dereceye çıkarır ve sıcak bir masaj yapılıyormuş hissi duyarsınız.

PelleFirm, yüz ve boyun cildinin sıkılaşmasını sağlayan Pelleve Wrinkle Reduction ‘ı da destekleyen Pelleve S5 RF Cihazı ile çalışır.

Cilt sarkması için iki hafta arayla en az 6 seans uygulanır. Kişinin ihtiyacına gore 10 seans yapmak da gerekebilir. Selülit için ise haftalık tedaviler düzenlenir ve en az 6 seans gereklidir. Cilt sarkması ve selüliti olan kişilere ise haftalık tedaviler şeklinde ve 6-10 seans vermek gereklidir.