Focus Ultrason – HIFU

Focusx8yedk11

2xwg2mec

FOKUSLU ULTRASON İLE CİLT GERME ( AMELİYATSIZ YÜZ GERME )

Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Fokuslu Ultrason ile zamanın ve yerçekiminin ciltte yarattığı gevşeme ve sarkmalar tedavi edilir. Fokuslu Ultrason (HİFU); odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 1,5-3-4,5 mm ve diğer ameliyatsız yöntem ve lazerlerin ulaşamayacağı 4,5mm lik derin dokularda kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Fokuslu Ultrason deriye zarar vermeden 4,5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki edebilen bir ultrason cihazıdır. Cilt altına gönderdiği dalgalar kontrakte eden ve geren ısı hasarları yaratır ve sonuç olarak cilt altı bağ dokusunun güçlenmesini sağlar.

FOKUSLU ULTRASON NASIL UYGULANIR?

Fokuslu Ultrason yani ameliyatsız yüz germe işlemi uygulamasında ultrasound başlık cilde değdirilerek işlem yapılır. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 mm ve 3 mm altına fokuslanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşmaetkisi meydana gelerek, zaman içinde cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.

FOKUSLU ULTRASON AMELİYATSIZ YÜZ GERME İŞLEMİ KAÇ SEANS UYGULANIR?

Fokuslu Ultrason uygulaması yalnızca tek seans uygulanmaktadır.

FOKUSLU ULTRASON UYGULAMASI NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

Fokuslu Ultrason uygulama süresi yapılan bölgeye göre değişmektedir. Uygulama yapılan bölgeye göre 30-45 dakika arasında sürmektedir.

UYGULAMA SIRASINDA ACI HİSSEDİLİR Mİ?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, hastalar uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık “iğne batması” gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasoun enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Fokuslu Ultrason’un ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

UYGULAMA SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Fokuslu Ultrason sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

FOKUSLU ULTRASON DİĞER AMELİYATSIZ YÜZ GERME İŞLEMLERİNDEN FARKI NEDİR?

Fokuslu Ultrason teknolojisinin kullanıldığı tek cilt sıkılaştırma yöntemidir. Ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Fokuslu Ultrason derin dokuları düzeltebilen tek cihazdır. Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı erken safhada, ameliyatsız bir şekilde dışarıdan küçültmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin gerginleşmesini sağlamaktır.

UYGULAMA SONRASI NE ZAMAN SONUÇ GÖZLENİR?

Tek bir uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir lifting etkisi görülmektedir. Ancak istenen sonucun ortaya çıkma süresi 60 gün sonradır. Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 2 ayın sonunda sonuç gözlenmeye başlar.

FOKUSLU ULTRASON UYGULAMASI İÇİN UYGUN ADAYLAR KİMLERDİR?

Cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Fokuslu Ultrason için uygun adaylardır. Özellikle 30-65 yaş arası cilt yapısı gevşediği için belirgin sonuç alınmaktadır.

FOKUSLU ULTRASON KİMLERE UYGULANMAMALIDIR?

 1. Yüzünde aktif cilt enfeksiyonu (herpes virüs) olan kişiler,
 2. Vücudunda elektronik cihaz veya metal stent bulunanlar
 3. Yara iyileşmesine engel olan bir hastalığı olanlar
 4. Çocuklar ve hamileler
 5. Otoimmün hastalığı olanlar
 6. Diyabet ve epilepsi hastalığı olanlar
 7. Pıhtılaşma bozukluğu olanlar.

HIFU SİSTEM ( Yüksek Yoğunlukla Odaklanmış Ultrasound Terapisi )

 • Yüksek Performans,
 • Daha Düşük Sarf Maliyeti
 • Daha Güvenli
 • Daha az Ağrılı
 • Hasta Memnuniyeti

ENDİKASYONLAR

 • Cilt gerdirme ve gençleştirme
 • Göz çevresi ve alın kırışıklıkların giderilmesi
 • Kaş kaldırma
 • Gıdı yok etme
 • Üst dudak bölgesi kırışıklıkların giderilmesi
 • Kolajen revitalizasyonu
 • Yanak bölgesinde elastisite

TEKNİK ÖZELLİKLER

Uygulama Derinliği 4.5mm -3.0mm -1.5mm

Kartuş

 • 7.0 MHz – 1.5 mm
 • 7.0 MHz – 3.0 mm
 • 4.0 MHz – 4.5 mm
 • 4.0 MHz – 13 mm opsiyonel vücut başlığı