Hacamat Tedavisi

HACAMAT NEDİR?

867676Hacamat kısaca deri altında birikmiş, vücutta hastalıklara neden olan toksik kanın vakumlanarak dışarı alınması işlemidir.

Deri altında birikmiş olan kan, kan özelliğini yitirmiş koyu renkli pelte kıvamındadır ve bağışıklık sistemimizi olumsuz yönde etkileyerek birçok hastalığa kapı aralamaktadır.

Hacamat ağrısız, acısız, yatak istirahatsiz, iş gücü kaybı olmadan tatbik olunan bir tedavi metodu olup, hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşamanın en kolay yoludur.

Hacamat belli aralıklarla yapılırsa, vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların vücutta bıraktığı kalıntılar  emilerek  bedenimizin normal formuna gelmesi sağlanmış olur.

MERKEZİMİZDE HACAMAT YAPTIRAN KİŞİLERİN DİKKATİNE:

Hacamat tedavisini herhangi bir hastalık sebebiyle yaptırıyorsanız ve hacamat sonrasında rahatsızlığınızla ilgili tam bir netice alamaz iseniz, kliniğimizde diğer tedavi metotlarından yararlanabilirsiniz.

Kliniğimizde kronik hastalıkların tedavisinde, Hacamat dışında ; Ozon tedavisi, Manuel Terapi, Mezoterapi, Bio enerji terapi uygulamaktayız..

HACAMATIN GENEL FAYDALARI :

Hacamat her şeyden önce bir kan verme eylemi olduğundan, kan vermenin tıbbi faydaları başlığında bütün faydalara açıktır. Ayrıca, Hacamatın, hastalıklardan korunmak anlamında önemli bir katkısı olması sebebiyle sağlıklı insanların ( her yaş grubu için ) da yılda iki sefer yaptırması şiddetle tavsiye edilmiştir.

Hacamatın faydalarından başlıcaları şunlardır;

► Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.

► Kanda birikmiş ağır metal ve toksinlerin atılmasını sağlar.

► Ödemleri çözer.

► Kan üretimi ile görevli organları uyarır.

► Beyin fonksiyonlarını canlandırır.

► Ağrıları giderir.

► İleride oluşabilecek muhtemel hastalıkların önlenmesinde etkilidir.

► Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm kronik hastalıkların tedavisinde faydalıdır.

► Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder.

► Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar; okuduğunu zor anlayanlar ve baş ağrısı şikayeti olanlar için kafadan hacamat çok faydalıdır. Ezber kuvvetini artırır, hızlı karar alma yeteneğini geliştirir.

► Hacamat, çocukların gelişiminde, gençlerde ise daha dengeli bir ergenlik geçirmelerine yardımcıdır.

► Hacamat metabolizmayı düzenleyerek bağışıklığı güçlendirdiğinden düzenli yaptıranlar, çok sık grip ve soğuk algınlığına yakalanmaz, daha sağlıklı ve daha dinç görünüme sahip olurlar.

HACAMAT KİMLERE YAPILMAZ :

  • Çok ihtiyar ve zayıf kişilerde,
  • Kalp yetmezliği olanlarda,
  • Müzmin ishalde,
  • Kanı durmayan kişilerde,
  • Hamilelerde
  • Aşırı kansız kişilerde, (Anemia, Lukemia, Thalassemia)
  • Tansiyonu çok düşük kişilerde,
  • Kemoterapi görenlerde,
  • Çok hassas ve korkan kişilerde yapılmaması tavsiye olunur.