Kıl Tekniği İle Kaş Dolgusu

 

microblading

Kaşların yüz güzelliğinde ve estetiğinde nasıl bir önemi vardır?
Gözler ve çevresi güzellik, estetik ve hatta insanlararası ilk iletişimde büyük önem taşır. Kaşlar da bakışların mimarı olduğu için ifade açısından oldukça önemlidir. Yüzün açılarına ve orantısına uygun, doğallıktan uzaklaşmadan tasarlanmış kaşlar estetiğimize büyük avantaj sağlar. Kişinin olduğundan daha genç ve dinamik görünmesi, sert ifadenin yumuşatılması, düşük gözlerin daha kalkık görünmesi doğru kaş tasarımı ile mümkündür.

Kıl tekniği kaş tasarımı nedir?
Kıl tekniği kaş tasarımı; seyrek, şekilsiz, uzadığı zaman şekli  bozuk görünen kaşlara yüzdeki ifadeyi  çok değiştirmeden kalıcı şekil verilmesi işlemidir. Bu işlem kemoterapi görmüş hastalara da uygulanabilmektedir.

 Kıl tekniği kaş tasarımı nasıl yapılır?
Öncelikle yüze uygun kaş ölçülüp, kalemle çizilerek işlem yapılacak en uygun modele karar verilir. Uygulama yapılacak bölge, lokal anestezi kremi ile uyuşturulur. Steril tek kullanımlık iğneyle pigment boyaları cilt altına yerleştirilir. Cilt altına zerk edilen pigment boya, kaş yapısına ve rengine uygun seçilmelidir. Kıl tekniğindeki amaç isminden de anlaşılacağı gibi kıl şeklinde boyamadır.

Gulumser-Guzellik-Kas-Kil-Teknigi-Manset-3-1024x245

 

Yüze ideal kaş nasıl belirlenir?
Yüze ideal kaş öncelikle ölçümlerle belirlenir. Alın genişliği, göz  büyüklüğü, küçüklüğü veya düşüklüğü, burun açısı, yüz genişliği baz alınarak  kaşların ölçümü yapılmalıdır.
Yanlış yapılmış kaş, kişiyi olduğundan yaşlı, yüzündeki herhangi bir uzvu olduğundan büyük veya yüz ifadesini sert gösterebilir.

Yöntemin başarısında kaşın kendi kıllarının yumuşak ya da sert olmasının bir etkisi var mıdır?
Yapılan işlemin amacı, doğru rengi kullanarak aradaki boşlukları doldurup, kaşı muntazam bir hale getirmek olduğu için kaşın kıllarının yumuşak veya sert olmasının bir etkisi yoktur.

Kıl tekniği ile kaş tasarımına bağlı ne tür yan etkiler görülebilir?
Olağan üstü alerjik bir cilt tipi değilse hiçbir yan etkisi yoktur.

Kıl tekniği ile kaş tasarımının diğer tekniklere göre ne gibi avantajları vardır?
Kıl tekniği ile kaş tasarımının diğer tekniklere göre en önemli avantajları doğal kaş kıllarınıza hiçbir zarar vermemesi, istediğiniz zaman rahatça sildirip farklı bir şekil yaptırabilmenizdir. En önemli avantajınız  kaşınıza işlem yapıldığının hiç belli olmaması, doğallığını korumasıdır.