P.R.P.

g658mat9

PRP Tedavisi

PRP tedavisi cilt yenileme , cildin kalitesini arttırma, kırışıklık , leke , akne izleri gibi cilt problemlerinde ve saç dökülmesi tedavisinde kullanılmaktadır.

 

PRP uygulamasında hastanın kendi kanı özel bir tüpe alınarak santrifüj edilir ve kanındaki plazmosit, büyüme faktörleri ve kök hücreleri ayrıştırılmak suretiyle zenginleştirilmiş bir plazma elde edilir. Elde edilen serum canlanması istenilen bölgeye ( saç cild vs ) enjekte edilir. Uygulamalar problemin cinsine göre 4-10 seans arasındadır. Uygulama aralıkları 2-4 haftadır. Kür tedavisi sonrasında mevcut durumun korunması için 6-12 ay aralıklarla hatırlatma tedavisi önerilir.

 

Hastanın kendi kanı kullanıldığı için hiçbir alerji riski yoktur.

Enjeksiyonlar çok ince iğneler yoluyla yapılmaktadır. Uygulama sırasında anestezik kremlerle yapılan yüzeysel anestezi yeterli olmaktadır. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık, şişlik ve enjeksiyon noktalarında küçük morluklar oluşabilir. Bu reaksiyonlar kendiliğinden 2-10 gün arasında geçer. Uygulama sonrasında 1-2 gün süreyle tedavi edilen bölge aşırı tahriş eden uygulamalardan (masaj, hamam, kese, ağır spor, güneş ışığı ) uzak durulmalıdır.