Pelleve – Altın Ütü

pelleve

Pelleve  ( Ameliyatsız Cilt Gençleştirme )

FDA onayını 2009 yılında Amerika da almış, tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pelleve, ileri radyo dalgası teknolojisini kullanarak ( 4 Megahertz) epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtarak kollagen üretimini hızlandırır. Kollagen yapısında, hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar ve zaman içerisinde bu sıkılaşma artar, 6 ay’a varan süre içerisinde cildin sıkılığında artış ve kırışıklıklarda azalma sağlanır.

Genç bir görünüm kazanmak için şimdiye kadar uygulanan yöntemler, acı veren iğneler, kızarıklıklar, şişlikler uzun iyileşme süreci anlamına geliyordu.

Pelleve Etkili, Güvenli, Ağrısız, Ameliyatsız, Acısız yüz germe işlemi’dir.

Diğer yöntemlere göre avantajları nelerdir?

Acısız ve ağrısız olmasının yanında en önemli avantajı kişiye özel çalışma olanağı sunmasıdır,göz kapağında bile güvenle kullanılabilir. Lazer tedavilerinin aksine tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Seans sonrası kişi günlük rutin hayatına devam edebilir, makyajını yapabilir.Güneş ışığı hassasiyeti yaratmaz. Hiçbir ilaç kullanılmaz. Anestezi yapılmaz.Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez.

Pelleve uygulaması ne kadar sürer?

Komple bir yüz tedavisi için Pelleve uygulaması normal olarak 45 ila 60 dakikadır. Pelleve anestezi veya aksama süresi gerektirmediğinden yoğun programınıza kolaylıkla uyacaktır.

Uygulama esnasında ne hissedilir?

Pelleve cihazının uygulama elliklerinin cildinize her dokunuşunda radyo dalgalarının transferiyle birlikte ısı ile yapılan masaj etkisi hissedilir.Bu ısınma hissi kolejen sıkılaşması için gereken ısıya gelindiğinin göstergesidir. Tedavi edilecek alan üzerinde yatıştırıcı özel bir jel kullanılıp işlem sırasında kişinin konforu sağlanır.

Kaç seans tedavi ihtiyacı vardır?

Sarkmaların ve kırışıklıkların derecesine bağlı olup, kişiye göre değişmekle birlikte uzmanlar tarafından 1 ila 4 seans arası önerilmektedir. Uygulanan bölgeye göre, beslenme alışkanlıklarına ve sigara kullanımına vb. faktörlere bağlı olarak seans sayısı değişkenlik gösterebilir.

Vücudunuzun hangi kısımları Pelleve ile tedavi edilebilir ?

Pelleve tüm yüz, göz kapağı ve göz çevresi de dahil olmak üzere, eller ve boyunda etkilidir.

İşlem sonrasında neler beklemeliyim?

Pelleve uygulamasının olası yan etkileri tedavi edilen bölge içerisinde uygulama sırasında ortaya çıkabilecek hafif bir rahatsızlıktır. Ayrıca 2 ila 24 saat içerisinde kaybolacak hafif bir şişkinlik ve kızarıklık oluşabilir.