Saç Simülasyonu – Saç Dövmesi ( Hair Pigmentation )

Saç 1

Dermoxy Güzellik ve Estetik Merkezine Hoşgeldiniz…

Saç Dövmesi nedir? Saç simülasyonu nedir?

Saç gölgelendirme tekniği nedir? Saç pigmentasyonu nedir ? 

Yukarıda  soruların dünyada genel olarak adı Scalp Micropigmentation dur.Bu isimler Türkiye de farklı kullanıcılar tarafından verilen isimlerdir.İşlem aynı işlemdir ve sadece farklı isimlerde anılmaktadır.

 

​Saç simülasyonu nedir?

Özel olarak tasarlanmış cihazlar ile özel olarak geliştirlmiş boyaların saç bölgesine minik efekler şeklinde uygulanması işlemidir.Türkiye’de saç dövmesi,saç mikropigmentasyonu,saç simülasyonu gibi isimlerle anılmaktadır.

Saç ekimiyle farkı nedir ?

Saç pigmentasyonunda bir saç ekilmiyor.Sadece bölgeye minik saç efekleri veriliyor.Saç ekiminde işlem sonrası 1 yıl gibi bir süre beklemek gerekirken saç pigmentasyonunda 1 saat gibi kısa bir sürede yeni bir görünüme kavuşmak mümkün.

Ne kadar süre kullanabilirim ?

Saç simülasyonu kişinin cilt yapısı ve yaşam tarzına bağlı olarak 3-5 yıl kullanım imkanı sağlar.

Boyaların herhangi bir zararı var mı ?

Kullanılan tüm boyalar Türkiye’ de Laboratuvar onaylıdır. Ayrıca uluslararası dermatolojik testleri yapılmış boyalardır.Hiçbir şekilde zararı yoktur.

İşlem esnasında canım acır mı ?

Saç pigmentasyon işlemi öncesinde kişinin çalışma yapılacak bölgesi anestesik kremler ile lokal olarak uyuşturulur.Böylece çalışma esnasında çok ciddi bir acı hissi oluşmaz.

İşlem sonrası ne kadar bir süre sonra normal yaşantıma dönebilirim ?

Saç simülasyonu işlemi bittiği andan itibaren normal yaşantınıza dönebilirsiniz.Hatta işlem sonrası sinemaya,arkadaşlarınızla buluşmaya gidebilirsiniz.

Saç Simülasyon işlem sonrası nelere dikkat edilmelidir ?

İşlem sonrası ilk bir hafta aşırı spor,terleme,güneş,kozmetik ürün ve sudan uzak tutulmalıdır bölge.Verilmiş olan bakım losyonunu günde 1 defa az miktarda kullanılmalıdır.Bu yazdıklarımız sadece ilk bir hafta için geçerlidir.

Saç Simülasyonu yaptıran kişi saçını boyatabilir mi ?

Özellikle bayanlar tarafından oldukça sıklıkla sorulan bu sorunun cevabı oldukça sevindirici.Tabiki boyatabilirsinz.Fakat işlem sonrası minimum 3 hafta asla saçınızı boyatmayın.Sonraki dönemde boyatabilirsiniz.

Saç dövmesinin mevcut saçlara zararı var mıdır?

Saç dövmesinin mevcut saçlara zararı olmadığı gibi yararı vardır.Yapılan işlemle saç derisindeki kan dolaşımı hızlandığı için saçlar daha güçlenir,canlanır.